Čazmatrans – novosti i rasprava

Autor Tomek, Studeni 21, 2007, 00:50:47

tramvajac 92

Nekako nemaju sreće sa 3-osovincima u zadnje vrijeme :(

ChRiStIaN

@ Autobusi Hrvatska @

mate

S416 GT-HD koja je stigla prije nekih mjesec dana (DA-870-AS) je dobila svoj garazni broj - 745

peron24

Imam neke dopune za vozni park:
199 TAM 331 A 119VT BJ (BJ-847-EJ) prethodna reg. BJ-108-AF, to je ona zadnja serija Tamova proizvedena 1993-94
373 Temsa Opalin ZG-1173-BI nova reg. BJ-508-EV

tramvaj1910

Broj 745 na setri s416gt-hd, a iza nje S415GTHD gbr 773?  Pa ispada da ili stavljaju brojeve bez veze ili sakrivaju masu vozila koja nitko nigdje ne susreće. Ima li tko kakvo objašnjenje?

mate

Moja pretpostavka je ta da ce te rupe popuniti vozila kojima sluzbeno u nalozima kod garaznog broja stoji 000, a takvih vozila ima dosta... (bar se nadam da ce s vremenom dobit svoj garazni broj)

hochdecker


tramvaj1910

#427
Jeli to ona što ima crvene tablice? I ako da, po čemu je ta drugačija od ostalih?

Edit: Sad na slikama vidim da ima i DA 874 AS, isto crvene tablice, znači imaju dvije ili? Ima li tko kakve specifikacije, pošto se ne srećem često sa vozilima čazmatransa.

Majstor

Masa buseva iz Francuske / najviše / idu na crvene tablice jer imaju 56- i vise sjedala na 2 osovine
Pa imaju problema sa ukupnom masom
Samo mi sudite pošteno !

hochdecker

Ova je danas ujutro stigla na Akzg.  Ima crvene tablice isto kao i ova druga.  873AS je skroz bijela.  Model prije redizajna.

tramvaj1910

#430
Misliš da imaju crvene tablice samo radi broja sjedala? Hm...moguće, ja znam da oni siderali koji su croatia busu imaju veći međuosovinski razmak, a i duži su na šasiji b12b za oko 30cm, pa zato crvene tablice, ali ovo sa setrom mi nije jasno.

mate

Sto se tice Gbr.792 (874AS) ona ima 53 sjedala, stacionirana u RJ ZG, za potrebe linije ka Slavoniji (Sl.Brod - Zagreb, 5.00, Zagreb - Vukovar 11.00), te tradicionalna bisiranja iz Slavonije ka ZG

Majstor

Stigle 2 Setre 315 NF 2002.g.-- crvene
Samo mi sudite pošteno !

NP-549


TAM

#434
Znači istina je što mi je vozač rekao da bi već sljedeći tjedan par autobusa trebao poslati Čazmatrans.
Ja sam mislio da će poslati preostale TAMine, Dubrave i sl., a kad ono Setra. To nisu zaslužili, skršit će ih za godinu dana.
Za gradske linije sigurno nisu prije za prigradske linije.
Dani ponosa i slave!