Displeji na autobusima

Autor tomobrad, Prosinac 02, 2007, 20:38:00

lovac27

Na nekim manovima u APVG  kao gbr.877, 882, 884, za druge ne znam  proradili displeji. Bus bolje izgleda sa displejom.

lovac27

gbr. 850 se vratio u APVG, dobio ticketing i proradio mu displej

Vaiaku

danas u Španskom oko pola šest popodne dođe bus, a na displeju piše (vanjskom, ne za najavu stanica) 115 Gustava Krkleca. ne kužim!? okrenuo se, napisao "garaža" i otišao

brunok

Oko pola 6 ti se povlači vozni red 115/XX u garažu, pa bi trebao obavit polazak do G.Krkleca,  Na Jarunskom može vidjet 113 Macanovičeva  u 23.20 isto kada ide u garažu (ali ti je problem putnicima reč da izađu), ista situacija ti je sa 109 na busu piše Knežija i da stera putnike van i iza stanice Knežije-Selska skrene na Zagrebačku aveniju  i ide u Garažu.
To ti atron sam izbaci jer je po voznim redovima uneseno, osim ako vozač ne unese 997/01 i odabere natpis Garaža,Službena kola, Autobus u kvaru

conecto

Citat: brunok  u Listopad 08, 2009, 01:42:10
Oko pola 6 ti se povlači vozni red 115/XX u garažu, pa bi trebao obavit polazak do G.Krkleca,  Na Jarunskom može vidjet 113 Macanovičeva  u 23.20 isto kada ide u garažu (ali ti je problem putnicima reč da izađu), ista situacija ti je sa 109 na busu piše Knežija i da stera putnike van i iza stanice Knežije-Selska skrene na Zagrebačku aveniju  i ide u Garažu.
To ti atron sam izbaci jer je po voznim redovima uneseno, osim ako vozač ne unese 997/01 i odabere natpis Garaža,Službena kola, Autobus u kvaru

Ako su ti polasci uneseni i na vozni red na stajalištu svakako ih treba odraditi tako kako piše. Slično je i na našim linijama iz APD 107 i 222 koji imaju zadnje polaske do stanice Heinzelova-Radnička, Atron sam izbaci natpis, a na voznom redu pišu ti polasci u drugačijoj boji (uz napomenu na dnu) tako da se putnici mogu pozvati na njih. Kad se bus povlači s polaskom iz Jankomira to još i ima smisla, puno manje polasci od Žitnjaka do Heinzelove (Končar).
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

brunok

Da conecto u pravu si, samo je mali problem trebas u garažu, a trebaš obavit polazak do knežije, sada treba putnicima reč da izađu da ideš za garažu a na knežiji nemaš ništa drugo nego čekat novi 109 tko ide do črnomerca onda bolje da su produžili do črnomerca i služba se produžili za 20 minuta i jednostavno sa črnomerca produži za Garažu, šta se tiče na TOPLPMJERU SU TI POLASCI OZNAČENI MASNO TISKANO I KADA SE TOPLOMJER OKRENE IZA PIŠE DA SE POLAZAK IZVRŠI I ZAMOLI PUTNIKE DA NAPUSTE VOZILO
NPR: polazak iz dugava 18:20,dolazak na knežiju 18:35, Polazak za garažu 18:35 GARAŽA 18:50 do tada glasi služba

Ivan

Samo što na objavljenim voznim redovima kod APP nigdje nema polazaka koji kupe ljude do garaže osim na 172 i 176 do Podsuseda, a mislim da ni vozačima nije tako napisano nigdje osim na Atronu... Tako da to nije ista stvar kao 107, više mi se čini kao nesporazum sa Atronom.

Inače, ne znam zašto postoje prazne vožnje kroz cijeli grad iz Dugava za APP, to je glupost, bilo bi puno bolje da su svi zadnji polasci do Črnomerca kad je usput, 5 ili 10 minuta više ili manje...

conecto

Kad sam govorio o onom što piše u voznom redu nisam mislio na toplomjer kod vozača nego na ono što visi na stajalištu i što čitaju putnici. Vozačima je najbolje da pogledaju što piše putnicima i prema tome se ravnaju - znači ako tamo (redovito u drugačijoj boji) stoji takav polazak onda ga moraš ostvariti. Ako tog polaska tamo nema najbolje je napisati na displeju "Garaža" i vozi doma. Na našim linijama 107 i 222 koje sam naveo ti polasci postoje i moramo ih odraditi, a Atron napiše na displejima svoje što treba.
Što se tiče Ivanove opaske o "5 ili 10 minuta više ili manje" riječ je o logičnom razmišljanju i najbolje da takvi polasci idu za Črnomerec. No kad se rade službe za vozače, one ne smiju prelaziti 7 sati (samo za službe bez pauze koje mogu biti samo u gradskom prijevozu) prema ZSPC, pa tako ni tih minimalnih 5 ili 10 minuta. A najčešće je riječ o službama koje su i ovako knap nategnute na 7 sati, pa mislim da se vjerojatno radi o tome i to je razlog tih nelogičnih skraćenih polazaka.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

STIB

Danas bus na liniji 228 (nisam zapamtio broj) od jutra vozi s natpisom "271 Dubec"  ::|
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

tramvajac 92

I tablom koja je dijelom improvizirana papirom (radi se o solo Citlesu)

conecto

To je jako nezgodno kad se displej pokvari i zablokira natpis jedne linije. Bolje da ne piše ništa nego krivo, jer onda staviš tablu pa još nekako ide. Ovako rijetko tko vidi malu tablu kraj velikog natpisa na displeju. A još na liniji 228 gdje te praktično svatko pita jel ide za Rebro i onda kad sve normalno piše.
Ne znam zašto takav Citelis ne izbace iz prometa kad ih ionako pola stoji jer se ne uspiju natankat. No naravno nitko od prometnika nema pojma da mu je displej neispravan. Nakon dnevnog pregleda on ga dobije na dispoziciju kao ispravnog, jer se zbog takve vrste kvara bus ne izbacuje iz prometa. Kad bi prometnik imao informaciju o takvom kvaru barem bi ga mogao disponirati na liniju koja već piše na displeju. Iako ne okreće smjer već bi bilo puno lakše vozaču.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

STIB

Isti bus (radi se o 693) s istim natpisom "271 Dubec" jučer je bio na 201/202, dakle i dalje se smatra da je autobus ispravan...  ::|
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

Shole

Pa dobro nije to neki kvar da nemože takav van, ali zar je stvarno takav problem zalijepit nešto preko stakla od displeja, ili napisat napomenu nekome da se bus obavezno stavlja na liniju 271

buSHunter795

Na Cityju 469 display isto ne radi... :-\

221