Globtour - linije(razno)

Autor Tlimfocit, Veljača 27, 2009, 22:19:53

ist

Nije baš, bude ljudi petkom, nerijetko pošalju veće auto

Tlimfocit

Citat: ist  u Veljača 26, 2010, 18:22:45
Nije baš, bude ljudi petkom, nerijetko pošalju veće auto

ne ne krivo si me razumia mislia sam da je "gužva" za Isuzua....da su poslali Siderala napravili bi grešku jer je ovako bilo taman ljudi za Isuzu...a kad je akademska godina onda bude petkom podosta ljudi....inače već nekoliko mjeseci sideral koji dovede liniju iz Beča odma preuzme liniju za Mostar (linija u 11 sati ujutro iz Splita) i vrati se nazad u nedilju ujutro i ode za Beč.....prije je bus ili staja na kolodvoru u Splitu ili bi odlazija prazan u Međugorje

elvis

Cuo sam i da im fali vozaca,jedan njihov bivsi vozac je prije par dana pozvan da se vrati,od njega sam dobio informaciju da ih je jos par pozvano

Mozda je to razlog sto ovaj produzuje na liniju za Mostar

Tlimfocit

Citat: elvis  u Veljača 26, 2010, 19:16:42
Cuo sam i da im fali vozaca,jedan njihov bivsi vozac je prije par dana pozvan da se vrati,od njega sam dobio informaciju da ih je jos par pozvano

Mozda je to razlog sto ovaj produzuje na liniju za Mostar

zaposleno je u zadnjih godinu dana dosta vozaća a dosta ih je i otišlo....međutim što se tiče brojevnog stanja vozaća ono je i više nego zadovoljavajuće jer vozaća ima više nego što je u ovom trenutku dovoljno za održavanje linija i vožnju turizma (čak ni ovo lito nije bilo strke sa vozačima na bissevima i sezonskim linijama kao nekad jer ih je bilo dovoljno)....činjenica je da je došlo nešto iskusnih i dosta mladih vozaća pa se sad mladi vozaći šalju sa iskusnima kako bi se do lita ispraksirali....
mislim da znan o kojem vozaću govoriš i on je bia jedan od najboljih koje su imali i svakom pametnom gazdi bi bilo stalo da takvog ima u svojoj firmi tim više što je pred Globtourom širenje i na linijama i na turizmu....informacije su pouzdane i provjerene :)

ist

Citat: Tlimfocit  u Veljača 26, 2010, 19:12:29
Citat: ist  u Veljača 26, 2010, 18:22:45
Nije baš, bude ljudi petkom, nerijetko pošalju veće auto

ne ne krivo si me razumia mislia sam da je "gužva" za Isuzua....da su poslali Siderala napravili bi grešku jer je ovako bilo taman ljudi za Isuzu...a kad je akademska godina onda bude petkom podosta ljudi....inače već nekoliko mjeseci sideral koji dovede liniju iz Beča odma preuzme liniju za Mostar (linija u 11 sati ujutro iz Splita) i vrati se nazad u nedilju ujutro i ode za Beč.....prije je bus ili staja na kolodvoru u Splitu ili bi odlazija prazan u Međugorje

Znam, ista stvar je i s Livnjacima, sada petkom šalju marbuse, a tokom akademske godine scanije ili MAN-ove. Ali uvijek je bolje imati prazna sjedala napolaznoj stanici zbog onih koji namjerava ući putem

Tlimfocit

iz Dubrovnika kroz Metković u 17:15 za Sarajevo i Zenicu prošao 664-M-562 Barbi sa 35-40 putnika....u Metkoviću ušlo još 5 putnika i nastavia dalje.....iznenadjuje kako su na toj liniji uvijek (tj. kad god ih ja vidim) puni preko 30 ljudi.....neka neka

Tlimfocit

na liniji iz Neuma za Dortmund jutros 48 putnika bilo u Šujici a kasnije se vjerojatno još napunia....

Man lion's coach

Jedno vrijeme vidjao sam globtourove autobuse kroz Stolac i isli su prema Berkovicima ili Bileci neznam sad tacno, a koliko vidim u zadnje vrijeme te linije vise nema...

steyr1985

To je vjerojatno bio ISUZU kojeg je Bogdan Bus kupio od Globtoura  ( pa je imao na šajbi natpis Globtour )i održava tu liniju. Sada u zadnje vrijeme voze sa nekim malim busevima ( iveco ) ili sa Setrom 208.

Man lion's coach

Ne, ispocetka je vozio globtourov volvo, vjerovatno malo bilo putnika onda su kombiji poceli voziti...

Tlimfocit


steyr1985

Citat: Tlimfocit  u Ožujak 06, 2010, 21:14:13
to linija za Beograd?
Ne linija za  Beograd  ide preko  Mostara i Nevesinje .

Tlimfocit

nisan baš detaljno upoznat s tim krajevima....ali ovako po sjećanju čini mi se da su sa Isuzuom vozili ponekad prema Beogradu i liniju Dubrovnik-Trebinje.....za tu liniju neznan di ide, samo znam da postoji jer san ovo lito vidia mali Isuzu sa Globtourovim natpisom i Globtourovim vozaćem u Dubrovniku

steyr1985

Citat: steyr1985  u Ožujak 06, 2010, 20:57:39
To je vjerojatno bio ISUZU kojeg je Bogdan Bus kupio od Globtoura  ( pa je imao na šajbi natpis Globtour )i održava tu liniju. Sada u zadnje vrijeme voze sa nekim malim busevima ( iveco ) ili sa Setrom 208.
Citat: Tlimfocit  u Ožujak 06, 2010, 23:17:22
nisan baš detaljno upoznat s tim krajevima....ali ovako po sjećanju čini mi se da su sa Isuzuom vozili ponekad prema Beogradu i liniju Dubrovnik-Trebinje.....za tu liniju neznan di ide, samo znam da postoji jer san ovo lito vidia mali Isuzu sa Globtourovim natpisom i Globtourovim vozaćem u Dubrovniku
Ako nisi siguran ne piši bezveze. Liniju 100% održava Bogdan Bus  iz Dubrovnika polazak u 13.30 sati međutim linija jest registrirana na Panoramabus.

Tlimfocit

#179
ovo lito sam vidia Isuzu Turqouise koji je ima tablu Dubrovnik-Trebinje i kojeg je vozia Globtourov vozać i koji je ima natpis Globtour na prednjoj šajbi....nisan spominja ništa o tome na koga glasi linija ni ko je vozi nego samo šta san vidia....
Bogdan bus je firma koja je kooperant Globtouru na linijama Mostar-Split i Dubrovnik-Trebinje koliko sam ja upućen....kooperacija se sastoji u tome (bar na Mostar-Split) da Bogdan vozi zimi kad je malo putnika, a Globtour ljeti kad je puno putnika....s tim da ga ja u Splitu nisam vidia ima jednu 3 mjeseca.....
ali da ne govorim gluposti pogledat ću pa ću napisat kroz nekoliko dana na forumu