Gradska i prigradska stajališta 2

Autor kico101, Studeni 21, 2007, 22:01:20

Matija87

znao sam vidjet u 693 povađena stražnja sjedala , a on je isto često prisutan na Drenovi , kamere bi sve rješile .

mivano

Lokva je od ovog tjedna i prema položaju čekaonice samo stajalište. Okretište do daljnjeg na papiru. Mjesnom odboru sam poslao upit o tome što će biti dalje poduzeto po pitanju novog okretišta. Novi članovi vijeća su obećali da će raditi na tome. Čekam odgovor.


NP-549

#227
Neće oni ništa riješit jer je jedna parcela u privatnom vlasništvu.  To je onaj dio gdje se izlazi iz ovog "okretišta".  Doduše nije mi jasno zašto čovjek ne ogradi ako je privatno i zašto mu smeta samo autobus dok se mali auti normalno vrte i dalje kao što su se i prije. 


BTW,  dal su označili žutom bojom na cesti stajalište u smjeru grada ?

mivano

#228
Jesu, označili su. Ali sam čuo da su vlasnici nekretnine kod stajališta galamom na radnike spriječili postavljanje tabelice na stupu, a nemaju na to pravo. Radnici su se povukli jer im se nije dalo svađati.

Možda vlasnik želi da ljudi mogu parkirat ispred kafića.
Neki vozači još uvijek okreću na Lokvi. Malo ih je, ali okreću.
Ujutro za polazak s Lokve u 7:40 bus ide prazan preko Grohova i samo skrene lijevo kod spomenika. To nije loše rješenje.

Nisam znao da je gotovo ista kilometraža od Lokve do Grohova kao i do Saršona. U Grohovu nitko nije parkiran na okretištu. Mislim da je jedan šole s kombijem tamo okretao.

kico101

Moze se organizirati i kruzna linija Ri-Drenova-Grohovo-Ri u oba smjera. Broj polazaka do Grohova i Lokve je slican. Za Sarsone nek ide kao i do sada.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

mivano

Citat: kico101  u Prosinac 12, 2015, 20:06:47
Moze se organizirati i kruzna linija Ri-Drenova-Grohovo-Ri u oba smjera. Broj polazaka do Grohova i Lokve je slican. Za Sarsone nek ide kao i do sada.
Zasigurno bi bilo interesa. U gornjem dijelu Grohova nema autobusa čime bi se ovo riješilo. Dovoljno je uvesti samo jedno stajalište više.
A i na Grobnik bi bilo lakše i brže doći.
Znam nekoliko ljudi koji se voze do Lokve, a onda ih članovi obitelji voze autom u Grohovo. Grohovo spada pod MO Drenovu.

mivano

Bivša stajališta L11. Jutros. Izvor: RIMETEO


mivano

S Facebooka:
"Od ponedjeljka, 11.1.2016. godine, u funkciji je novo stajalište za lokalnu liniju 5A i županijsku liniju 19 na Škurinju (Škurinje škola, prije skretanja za PSC Porsche), u smjeru A (prema Tibljašima)."

5AR


borg

Da nije ovog foruma, i očito vrijednih ljudi koji su sastavili popis svih stajališta i linija (i google street view), vjerojatno se uopće ne bih snašao. Trebam ići za Sobole, do onog spomenika uz autocestu. Nikad bio gore. Autotrolejeva stranica nije loša što se tiče grada, ali za županijske linije se jako teško snaći - gdje točno voze, gdje staju... Ne znam kako se lokalni ljudi snađu, ali mi koji nismo od tamo, grozno. Pa polazak taj i taj vozi preko onoga, ili preko ovoga, pa na kraju više ništa ne znam... Pa ako može mala pomoć:

Da li svi polasci linije 16 voze kroz Sobole i staju kod spomenika u oba smjera, ili ima nekih koji idu drugim putem? Ako da, kako ih razlikovati u voznom redu?

Vidim da u detaljnom popisu svih stajališta i okretišta postoje fotografije nekih stajališta. Ako usput fotkam neke stanice čijih fotki nema, kome to pošaljem? Ili mogu samostalno urediti bez ičijeg odobrenja?

lussin

Pošalji nekom od moderatora (Shole, kico101...)

NP-549

Linija  16  Rijeka—Soboli—Dražice  prometuje samo jednom tokom dana, i to u 15:10 s Delte.   Za ostale polaske pogledati vozni red linije  15A,  minibus koji prometuje trasom  Čavle—Soboli—Škaroni.


mivano

http://www.autotrolej.hr/default.asp?ru=1&gl=201601270000001&sid=&jezik=1

IZMJEŠTANJE STAJALIŠTA LINIJE 11

Od utorka, 26.1.2016. godine pa do završetka građevinskih radova, privremeno se izmješta par stajališta linije 11 Donja Drenova 2, u oba smjera.

Privremena autobusna stajališta nalaze se cca. 100 metara u pravcu centra Drenove.

Stajališta su označena privremenim stajališnim oznakama.

mivano

#238
Dakle, ne staje se do osnovne škole. Mada se ne drže svi toga.

"PRIVREMENO UKIDANJE STAJALIŠTA FRKAŠEVO

Od petka, 01.04.2016. godine, autobusna stajališta Frkaševo  na trasi linije 5 u oba smjera zbog građevinskih radova privremeno se ukidaju."

Korisnik linije 34

Trenutno stanje stanice kod dječje bolnice na Kantridi u smjeru Opatije. Tako je od prošlog tjedna kada su maknuli klupicu koja se tamo nalazila, ne znam hoće li staviti novu ili vratiti istu, a tu istu pamtim još od 2001. godine kada sam ju počeo koristiti :)