Vozni park - komentari

Autor markost, Veljača 05, 2008, 22:30:23

XDonald


Josip-Split

Citat: XDonald  u Prosinac 06, 2012, 22:21:28
http://i31.tinypic.com/n5j2tx.jpg

Zna li netko možda di se ovde pali radio  ???

koliko ja znam radio je gore di se displej minja...(možda je dole kod vrata al...)(nevidi se na slici)

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Avtomontaža

Jel' još uvik živ g. br. 120 ???

Josip-Split


Josip-Split

eo ovako: danas iden sa gb 92 udrit đir do žrnovnice i nazad..sjednem ja u prikolicu na zadnje sidalo u čošak.i nakon 2 minute osječan jaku toplinu na leđima..ja pogledam šta je ono sidalo proizvodi odvratnu vručinu i smrad...opet bolje pogledan kad ono između onog vodoravnog i okomitog tapeta rupa kroz koju puše vruč zrak iz motora   :o

COVIK

Citat: Josip-Split  u Prosinac 28, 2012, 16:32:53
eo ovako: danas iden sa gb 92 udrit đir do žrnovnice i nazad..sjednem ja u prikolicu na zadnje sidalo u čošak.i nakon 2 minute osječan jaku toplinu na leđima..ja pogledam šta je ono sidalo proizvodi odvratnu vručinu i smrad...opet bolje pogledan kad ono između onog vodoravnog i okomitog tapeta rupa kroz koju puše vruč zrak iz motora   :o

Pa šta se buniš,imao si grijanje  ;D
...i cvrči cvrči cvrčak na čvoru crne smrče...

STEFI- GRAF

#697
Citat: guest16  u Studeni 21, 2012, 20:48:17
138 
http://i49.tinypic.com/33op0me.jpg
E ovo kad je glumio amfibiju na Vukovarskoj povukao je vodu na usis i laganini sje.. motor.Motor se radi i 138 će opet na cestu 8-8

markost

Koliko san ja vidija g.b 138 je več neko vrime na cesti. Neki dan je bija na 10 i ide ka avion. hehe

STEFI- GRAF

Baš i nepratim kad koji izlazi zar je uostalon to bitno bitno da je legenda ponovo u điru. ;D ;D

Paško

#700
Svakakve detalje ja primijetim - ovaj branik na kojem je vozač napisao NEOPLAN je prešao s g.b. 173 na g.b. 129 (slika je by mvgmainz, 2011.). Dijelovi šetaju s jednog na drugi aktivni autobus...
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Josip-Split

Citat: Avtomontažafan  u Siječanj 16, 2013, 17:26:32
Svakakve detalje ja primijetim - ovaj branik na kojem je vozač napisao NEOPLAN je prešao s g.b. 173 na g.b. 129 (slika je by mvgmainz, 2011.). Dijelovi šetaju s jednog na drugi aktivni autobus...


koji branik onda 173 sad ima?

Urbino LE

Vozio sam se danas u Crossway LE(GB 288). Pa osjećaj je čudan(svakako i dijelom što je ovo prvi novi autobus nakon 5 godina i ništa ne klapa kod ovjesa i sve je savršeno), prvo one skale nasred autobusa je nešto novo ali nebitno jer tamo je uglavnom prostor za sjest. Ova verzija sa jako malo sjedala kakva je naručena za prednji dio super paše na liniji gdje je danas bio(br. 10) jer je bilo podosta putnika u uru kada djeca idu u školu ili iz nje. Je dvoje vrata na solo(uostalom ovako smo mi u Splitu i navikli) ali ne vidim problem tome jer gore će sjest uglavnom ljudi koji će se duže voziti. Motor jako mirno radi i gotovo se ne čuje kada je u leru. Vidljivo je da nije brzohodan kao MAN D08 iako je isto mal obujmom nego je sličniji Mercedes OM457 ili MAN D28 samo šta se puno više oslanja na turbinu i ona se dosta čuje. Ali svi u busu oduševljeni što je napokon novi bus, što ne škripi, što motor ne bruji puno, a mjenjač se i ne osjeti u radu... Eto to su moja opažanja.

Ako tko ima drugačije mišljenje ili se još tko vozi u njima svakako bih volio čuti.

NP-549

koji mjenjači su u automaticima ?

Urbino LE

Voith dakako, pisalo se već o tome.