Gradske linije 1 - 9

Autor NP-549, Svibanj 05, 2010, 21:23:37

ikar

#75
Citat: kico101  u Lipanj 22, 2010, 16:12:29
nema opcije da stigneš bez osobnog auta

051/313-313? Cijena vožnje kao od Autotroleja a ne ovisiš o voznom redu u takvim slučajevima? Ako već negdje putujem daleko da moram vodit računa o tome hoću li stići ili ne, neće mi bit problem osigurat si taxi.

Shole

#76
Navika, ništa drugo!


A ovo za prve polaske se definitvno slažem, pa brate mili skoro od svakud iz prigrada možeš oko 5:40 bit u centru, a iz grada nemožeš.  Žene sa Drenove nisu stizale jer je prva petica išla u 5:15 ili možda i kasnije, a prva jedanaestica je već u 5:25 na Delti iz Garića.  Grobnik 5:35 na Fiumari,  Hreljin 5:40,  Kastav 5:35.....  Lijepo je kico101 reko da se mora uzet u obzir da ljudi moraju stić na bus ili na vlak za nekamo.  Trebalo bi uzet da je prolazno vrijeme FIUMARA na svim linijama 5:20 (linije sa istoka-zbog linije 32) i Željeznički kolodvor 5:25 (linije sa zapada, isto zbog 32) i da se na osnovu toga namjesti prvi polazak sa okretišta.  Nije teško izračunat kolko sedmici, petici il šestici treba da dođe sa okretišta do Želj.stanice

kico101

Citat: ikar  u Lipanj 22, 2010, 16:12:52
Citat: kico101  u Lipanj 22, 2010, 16:05:53
Ako idemo po logici da linija JGP ne smije biti dalje od 5 do 6 minuta žustrog hoda, onda linija 7A na Gornjoj Vežici ne bi ni trebala postojati, a niti 6-ca na Podvežici, jer se i od trase 7-ce  ( Z. Kućića )i od 1-ce ( J. P.Kamova ) do Kvaternikove može žustrim hodom za 5-6 minuta ( probao miljun puta ).

Boravio sam u jednom hotelu u Pragu jako bliskom centru (2 stanice tramvajem do Karlovih nametsi) a najkraće pješačenje je bilo 6-7 minuta do stanice metroa i tramvaja... Tako da mi nisu jasni ni oni koji čekaju 7a pola sata da bi išli u Ulicu Ratka Petrovića a pješke je minuta dve od stanice linije 7.
Jesi li kada išao stepenicama od predzadnje stanice 7-ce na vrh Svetog Križa? Predstavlja li ti to normalan postupak u elitnom gradskom naselju, samo zato što se nekom ne da malo posložiti polaske? ( ako se moglo ranijih godina , može se i sad, a Kriza je samo izgovor za šlamperaj-ne samo u Troleju ). A Prag i Rijeka imaju zajedničko samo što se zovu Gradom i ništa više. Nisam bio u Pragu, ali jesam u Budimpešti. Tamo svaka ulica ima ili Metro ili Tramvaj ili Trolejbus ili autobus ( nešto od toga ) i ne moraš pješačit 6 minuta u onome što se smatra užim dijelom grada. A ovo su više-manje ravni gradovi.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

kico101

Citat: ikar  u Lipanj 22, 2010, 16:14:09
Citat: kico101  u Lipanj 22, 2010, 16:12:29
nema opcije da stigneš bez osobnog auta

051/313-313? Cijena vožnje kao od Autotroleja a ne ovisiš o voznom redu u takvim slučajevima? Ako već negdje putujem daleko da moram vodit računa o tome hoću li stići ili ne, neće mi bit problem osigurat si taxi.
Ovo neću ni komentirati. Ne mogu vjerovati da jedan ljubitelj autobusa može napisati ovako nešto. good_boy
Nadam se da se šališ. A usput neka svrate u kakav narodnjački klub na jednu putnu. ;D ;)
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

ikar

Citat: Shole  u Lipanj 22, 2010, 16:14:39
Navika, ništa drugo

Komoditet... i sad bi druge linije kojima je možda čak i potrebnije trebale ispaštati zbog tog komoditeta. Ja osobno kada putujem kući iz grada ukrcam se na prvi bus bilo da je 6 ili 7/7a (koji mi više odg.). Nisam oduševljen sa pješačenjem sa Podvežice na Gornju ali mi je puno praktičnije nego čekat do tko zna kada da dođe drugi...

Citat: kico101  u Lipanj 22, 2010, 16:17:38
Jesi li kada išao stepenicama od predzadnje stanice 7-ce na vrh Svetog Križa?

Nebrojeno puta. I da ne postoji linija za gore nebi mi bio neki problem.

kico101

Citat: ikar  u Lipanj 22, 2010, 16:20:32

Nebrojeno puta. I da ne postoji linija za gore nebi mi bio neki problem.
Računaj da nisu svi korisnici javnog prijevoza atletske građe poput tebe. A neki imaju  100 i kusur kg, poput , nećemo ih spominjat. ;D ;D ;D
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

ikar

#81
Citat: kico101  u Lipanj 22, 2010, 16:20:01
Ovo neću ni komentirati. Ne mogu vjerovati da jedan ljubitelja autobusa može napisati ovako nešto. good_boy
Nadam se da se šališ. A usput neka svrate u kakav narodnjački klub na jednu putnu. ;D ;)

Ako nešto volim pa baš i neću dat da to previše utječe na mene ako ima nešto puno praktičnije. Busom ću se vozit kad nisam u stresu oko stizanja na vlak/avion/brod/bus. Evo primjer praktičnosti - npr. grozim se aviona, a kako ću drugo u Japan nego avionom ma koliko god obožavao brodove i putovanja morem?

Citat: kico101  u Lipanj 22, 2010, 16:22:35
Računaj da nisu svi korisnici javnog prijevoza atletske građe poput tebe. A neki imaju  100 i kusur kg, poput , nećemo ih spominjat. ;D ;D ;D

Tim bolje, sjećamo se onih promotivnih kampanja "Rijeka zdravi grad"  ;)    :)evil  A dobro bi došlo i gradonačelniku da se pokrene malo češće osim jednom godišnje za "Homo si teć"

Shole

Al ovakvim povećanjem standarda nećemo doć do toga da će građan Rijeke bit zdraviji jer će više hodat, nego ćemo dobit još X osobnih auta u centru Rijeke

kico101

Citat: Shole  u Lipanj 22, 2010, 16:27:31
Al ovakvim povećanjem standarda nećemo doć do toga da će građan Rijeke bit zdraviji jer će više hodat, nego ćemo dobit još X osobnih auta u centru Rijeke
A rekal bih da si 110% u pravu.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Shole

Već je rečeno ovdje da su kriza odnosno recesija sad alibi za sve poteze štednje, ali mislim da se na ovome stvarno nebi trebalo štedjeti. Ako smo mogli u Bazene i dvorane ulupat silne milione (ne kažem da nisu bili potrebi ti objekti, dapače) onda stvarno zašto gledamo na 500 litara nafte šta će par Conecta potrošit ako naprave pokoji krug više u danu

ikar

Citat: Shole  u Lipanj 22, 2010, 16:27:31
Al ovakvim povećanjem standarda nećemo doć do toga da će građan Rijeke bit zdraviji jer će više hodat, nego ćemo dobit još X osobnih auta u centru Rijeke

Mislim da je to već problem mentaliteta...  :P  o-0

Shole

Mislim da pojedinici imaju u svojim arhivama neki vozni red od pred recimo 2 ili 3 godine pa nek mi reču kolko je polazaka manje sad na svakoj liniji, a ja ću točno izračunat kolko je to goriva

Boki651

#87
Citat: Shole  u Lipanj 22, 2010, 16:02:09


3. Prvi polazak je definitivno prekasan, 5:10 bi trebalo, ali ja stvarno ne vidim u čem je problem sa zadnjim? Pa kamo bi ti to išao poslije 11 i pol navečer pa da bi ti taj u 23:40 tako puno značio za razliku od ovog 15 minuta ranije.

Vjerojatno si znao da se neću složiti s tvojom točkom 1, a ni s točkom 3. Evo i zašto:
OK složili smo se za prvi polazak, ali evo što ti pokušavam reći vezano za zadnji:

Uzmimo primjer, petak je večer, vani si, al ne na cjelonoćnom izlasku, nego ono kratka cuga i bris na zadnji bus. Stanuješ na Hostima (gle čuda i ja koristim taj naziv). I sad si s društvom, frend ti živi npr. u Klani . Njegov zadnji bus za doma ide u 23h, a tvoj zadnji za doma kreće s Križa u 22:45. I ti on napuštate dobro društvo, on ide za Klanu, ti za Hosti (on se vozi 15 km ti 5km), jer posljije nemaš busa za doma, a kao fol živiš u gradu. Istina je što kaže Kićo da je popunjenost zadnjeg busa prilična, čak i veća u odnosu na neke prethodne polaske. Da se vratim na priču, Znači ti si doma u 23:15 dok ostatak ekipe iz grada, čeka kasnije polaske za doma. Da je taj polazak s Križa makar u 23 ili 23:05 to bi bilo nešto, a 23:20 bi već bio luksuz.
Okrenimo sad priču. Petak je večer, spremaš se za grad, poznato je da pravi izlazak počinje tek koji sat iza ponoći, znam jer sam 2 godine radio kao DJ pa znam kad je otprilike špica, ekipa se sprema za van, jedino prijevozno sredstvo je bus, i ljudi moraju u 23:20 na bus kad još nema ljudi nešto u gradu, računajući da su 23:40 dolje, sve je jasno, da je ostao taj 23:50 G kao do sada  makar bi se došlo u pristojno vrijeme u grad, tj. iza ponoći.

Kad je već takav raspored kakav je, zašto nisu okrenuti polasci 7 i 7a, jer sam se često vozio i zadnjom sedmicom i zadnjim 7a, i u monotralu budu samo ponekad dva putnika,koja se voze do plodina, kasnije sam sam u toj sedmici, dok do zadnje stanice kod mene bude i 5-6 ljudi nekada. A s druge strane, na Križu tu je i Galileo, tako da bi, ako već mora biti takav v.r. bolje bilo da je okrenut.

Tomek

Zanimljiva mi je ova rasprava i evo moje obzervacije iz Zagreba. Po mojem mišljenju ni jedan zadnji bus iz centra na ovim glavnim linijama ne bi smio ići prije 23.00. Najraniji zadnji polasci iz centra prema naseljima bi trebali biti oko 23.00
Sve prije toga je lagano zakidanje ljudi, pogotovo ako su naseljenija naselja. Tako je otprilike u Zagrebu od ranih 90-ih s tim da su kroz zadnje dvije tri godine pomaknuli te zadnje polaske na 23.30, ili čak i 00.00.
Subotom su zadnji polasci kod dosta linija čak i kasnije(obično se doda još jedan krug) dok se nedjeljom zadnji polazak ukine, znači jedan krug manje.
Što se tiče jutarnjih oko 5.00 je čisto u redu da vozila kreću iz naselja prema gradu.

ikar

Citat: Boki651  u Lipanj 22, 2010, 16:41:37
ostao taj 23:50 G kao do sada  makar bi se došlo u pristojno vrijeme u grad, tj. iza ponoći.

Neznam koliko je ljudi bilo na tom polasku, al mislim da dovoljno govori da najčešće ide preko Pomeria u garažu. (Kao i većina zadnji vožnji)