Gradske linije 1 - 9

Autor NP-549, Svibanj 05, 2010, 21:23:37

Boki651

Ne govorim za svaki dan, govorim za petak večer.

Shole

Nemoj to pisat na forumu jer će nas dispečeri zvat na mobitel i reć da nismo prošli trasu u cjelosti. 
- Pa nije nikog bilo od N.Tesle dalje.
- Nema veze, mogo je netko kod kazališta čekat autobus za do Fiumare.

Dragi naši dispečeri, ajte si molim vas nađite neku drugu zanimaciju, a nas ostavite da radimo. Nikad se niko nije žalio dok se niste sad vi pojavili.  Šta te briga šta sam stao vršit korekciju 50 metara prije okretišta i šta vozim u okretajima koji tebi ne odgovaraju.

Boki651

@ Shole, očekivao sam tvoj komentar na moj predzadnji post, očito ga nisi vidio na dnu druge strane. ;D

Shole

Da, nisam išao za tim da taj zadnji bus za garažu ustvari veže i kad će zadnji ić  "za gore ".  To stoji, da ako iz Hosti za garažu ide u 23:20 onda ide prije 11 za gore iz centra.  Ma, dalo bi se o tome raspravljat do sutra, al badava nam sve to kad nemožemo ništa napravit.  Da barem postoji varijanta da petkom i subotom linije koje ne pokrivaju 101/102/103 imaju jedan dodatni krug navečer pa da možeš ić u Hosti ili na Pehlin u 23:30 i odozgora oko ponoći

Boki651

Da imaš pravo, a i o tim noćnima bi se dalo raspravljati i njihovoj raspodjeli. Dobro da nisu ukinute, jer se sad svi vade na krizu.

Ruske

kompa moj!

ajde vi hodajte od okretista 7ice do okretista 7a...ja sam to nekad mogao, sad vise nemam snage za to...nekad mi skroz bilo svejedno na koji cu bus, kad ne bi bilo sedmica, isao bi na 1 do tete roze pa pjeske gore do kriza...NEKAD...kladim se da 80% foruma to ne bi moglo vise...a sad zbrojimo i brdo penzica koji zive na krizu...tako da su mi smjesne izjave poput: sidite na predzadnjoj sedmice i penjite se gore...

dok nije bilo nocnih, penjao sam se sa rive na kriz 45min do 1h ovisi o snazi, stajanju na teti rozi ili nekim drugim faktorima ;D sad hvala bogu da su nocne linije, samo sta mi je totalno glupo sta su voznje 102jke toliko rastegnute (oko 2 i oko 3:40, mozda ne tocno ta vremena, ali razmak je toliki) ali bolje ista nego nista...

i da, vidim da je galileo privukao mnogo ljudi, pa bi trebalo stvarno malo bolje organizirati vecernje voznje, kad vec po danu kriz ne koristi nicemu...

samo sta ovo ljeto se nece mjenjati nista, ostaje za se nadati da ce biti bolje iduce...


i jedan apel: vratite zglobne na 7A (ako su mogli 613 614 pred par godina, a jos prije 368, 570 i slicni, onda ce moc i sad, ne vidim razlike) tko se redovno vozi tom linijom, vidjet ce koliko penzica ima ujutro i oko rucka, nemozes disat...jos kad ti zatvore prozor, kao puse mi, ma mrs...a unutra +40°

tramvajac 92

Jel moguće proći autobusom od okr. linije 7 do Ćićarijske (kud ide 7A)?
Ak je onda da sa Turkova se bus  (zadnji koji ide za garažu) spusti do 7A  i od tud da ide redovno do Fiumare i garaža.

Shole

Nije nažalost moguće, jer osim što je skretanje prilično ružno, Turkovo vozi zglobni autobus a 7A solo jer "kao" zglobi nemože. 

Ali si me ovom prilikom dobro podsjetio na jednu nelogičnost, a ta je da su linije 20/21 nekada vozile u pravcu grada kroz ulicu Minakovo, dok sad linija 7 koja ih je zamjenila ne prometuje tuda nego glavnom cestom uz cigansko naselje.  Osim što bi koeficijent na kladionicama za razbijanje stakala bio 50% manji, kupili bi se putem i putnici iz naselja Blažićevo i spomenute ulice Minakovo, dok se sad glavnom cestom ne kupi nitko jer nema stanice.   SEDMICU KROZ MINAKOVO PODHITNO !!!

Boki651

#98
ne postoji mogućnost,  čak i da može skrenut s glavne, treba se prvih 50 metara provući između isturenih dvorišnih ograda, dolje prema zgradama je više manje prohodno, mislim na ulicu Pletenci, ali samo njen drugi dio do spajanja s Ćićarijskom. N omoja je sestra sanjala da čeka bus u ulici Pletenci, tko zna, možda joj se san i ostvari. ;D

Slažem se da 7-icu treba kroz Minakovo vratiti, jer bi se time dosta rasteretila i sama 7a ili makar 20 i 21 kroz Minakovo. Rijetko kad vidim da na gornjoj cesti netko čeka bus, tj. da se ispravim nisam nikad vidio.  

A što se tiče 7a može on proći kroz Ćićarijsku kao zglobni i lakše može skrenut na onom nagibu kod spajanja Hosti i Minakova, problem je samo taj što nema baš neke volje za time. Uvijek ističu problem parkiranih vozila u R.Petrovića.

A što se tiče pješačenja nije da se hvalim, ali pred par mjeseci ja sam Pećina došao pješke doma znači 9km za otprilike nekih 2 sata. ;D

Pjerovod

Citat: Shole  u Lipanj 22, 2010, 16:32:49
Već je rečeno ovdje da su kriza odnosno recesija sad alibi za sve poteze štednje, ali mislim da se na ovome stvarno nebi trebalo štedjeti. Ako smo mogli u Bazene i dvorane ulupat silne milione (ne kažem da nisu bili potrebi ti objekti, dapače) onda stvarno zašto gledamo na 500 litara nafte šta će par Conecta potrošit ako naprave pokoji krug više u danu
Krize ili recesije su izmislili oni koji imaju da bi imali još više. Nekad su kolege bili cijenjeni,a danas su jeftina radna snaga koja se prije digne nego legne i možemo samo očekivati još više scena kao one od prošle sedmice kad je bus izletio sa autoputa.
EU će nas još više dokusurat,al se nadam da će se prije raspast nego u nas saživi.
Lako je kad neka druga struka pogriješi ,(što je sve neminovnije u ovom galopirajućem kapitalizmu)al ako neko od nas to napravi onda to znači il 2 metra pod zemlju il robiju.
Prije su nas kolonizirali sa bičem,kandžijom il puškom..sad to čine sa EU-om,"recesijom" i softverski lagano.


mivano

zadnja 4-ka subotom je u 22:49, a zadnje dvije 11-ice subotom su u 22:40 i 23:30, možda misle da time kompenziraju nedostatke u rasporedu linije 4 (nema logike)

ikar

Zadnji polazak linije 11 subotom ide u 22.30 od 11.01.99. ako ne i prije!

kico101

Citat: ikar  u Lipanj 23, 2010, 21:41:47
Zadnji polazak linije 11 subotom ide u 22.30 od 11.01.99. ako ne i prije!
Da nije , ipak, u 23,30? barem tako piše. ;)
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

ikar

Citat: kico101  u Lipanj 24, 2010, 00:34:47
Citat: ikar  u Lipanj 23, 2010, 21:41:47
Zadnji polazak linije 11 subotom ide u 22.30 od 11.01.99. ako ne i prije!
Da nije , ipak, u 23,30? barem tako piše. ;)

Lapsus  :P  Mislio sam na 23.30 al su prsti bili malo brži...

Boki651

Eto sve to kaže, kad nazovi prigradska linija ide u 23:30 iz grada zadnja, a nazovi gradska u 23.  ::|