Linije - razno 2010.

Autor conecto, Prosinac 31, 2009, 09:19:24

conecto

Čitam naš najnoviji tjedni bilten u kojem nam naš direktor velikim slovima želi sretnu novu godinu. Usput piše da će prodavaonice karata raditi do 14 sati. Znači, ako mi danas zatrebaju karte moram ići po njih posebno prije posla pošto mi se firma pobrinula za doček večeras. Naravno, ranije će se pokupiti i sva režijska gamad po firmi, ali su zato noćne linije 31, 32, 33 i 34 udvostručene a sve ostale normalno voze jer je danas ipak "normalni radni dan" (praznik je tek sutra ali valjda samo za nas). Jedino će linija 268 voziti obilazno negdje od 21 h zbog oragniziranog dočeka u Velikoj Gorici.
Linije 116 i 119 dobile su novo ime odredišta "Podsused most", a 122 "Podsused centar".
I za kraj - idući "tjedni" bilten izlazi tek 14. siječnja jer su ipak novogodišnji blagdani. "Hvala na razumijevanju!"
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

tamlover

Heh, svakog Badnjaka i Silvestrova se sjetim ZET-ovaca koji delaju, al ne ono simbolično, nego baš prokomentiram to uvijek sa bližnjima. Unatoč tome što ste vi svi vozači čak i kad spavate (aludiram na tvoj potpis) smetaju me ove "nepravde" u organizaciji predblagdanskog/prazničnog prometa. Ako velik dio firmi 24. i 31. radi skračeno do 12, onaj ostatak skrati malo manje drastično pa rade do 2,3... oni koji delaju normalno su gotovi u 16 ili 17. Pa sad ja mislim, da bi svima bio jednako dostupan prijevoz, nek autobusi voze "po radnom danu" do 18h, a nakon toga nek se primjenjuje nedjeljni ili u najmanju ruku subotnji vozni red. Na taj način povučeš hrpu vozača u garažu i doma di nam je svima mjesto u to vrijeme, a ostatak radi jer, fučkaj ga, svaki posel ima svoje dobre i loše strane. Al znam da je u ZET-u svima sve teško, osim vozačima (ima i tu izuzetaka) -- pa očekivat da će neko posložit to tak kak sam si ja zamislil (a bome bi to i napravil da sam u prilici vodit firmu) je bedasto.

Podsused most i Podsused centar - evo jedna pričica s terena: Susedgrad, osim kao ruševina starog grada ponad Podsuseda ne postoji već godinama. To je bivša mjesna zajednica koja se protezala od Vrapča do Podsuseda. Dakle, svima je  bilo jasno da se linija zove bezveze da bezveznije ne može. A pošto se 119 do sada zvala Podsused zbog sprečavanja zbunjenosti putnika mislim da je Podsused centar prihvatljivo, a moglo je i Podsusedski trg - meni bi bilo draže. 119 je doživio puno značajniju promjenu koja se nigdje u nazivu nije manifestirala i ljudi još uvijek ostaju iznenađeni kam to 119 vozi. Tu je po mom mišljenju trebalo naziv promijeniti u Samoborska - Podsusedski most. Ovo Podsused most je možda skraćeno zbog praktičnosti ili mogućnosti displaya al ovo Samoborska mi se čini puno važnije (iako je i onaj ficlek od Škorpikove do mosta isto Samoborska, prikladnije mi je to nego pisati Vrapčanska putina što bi najpreciznije opisalo trasu, al ko bi to znao tada).
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Ivan1983

Eto lijepo je to kad se neko sjeti nas Zetovaca koji radimo na blagdane i nismo doma sa svojim najbližima ali eto kako kažu naši disponenti "SINKO TAKAV TI JE HOROSKOP" pa eto tako je i meni bio nočas na N.L 172 ;)

conecto

Ma nije to tak strašno kad nemaš nikakvih problema. Rulja se nekako u zadnje vrijeme smirila (barem ja imam takva iskustva) i nema više posebnih pizdarija kao prije par godina kad je praktično svaki petak ili subota navečer na poslu znao biti noćna mora. Nadam se da će tako i ostati.
A jbg, posao je takav, a već dugo u HR nismo samo mi koji radimo u te dane "normalno" pa često i nakon 22 h mnogi zapravo idu doma s posla i mora im se pružiti prijevoz.
Ja mislim da bi pravi potez trebala napravit država te Badnjak (umjesto Štefanja) i staru godinu proglasiti praznikom jer u te dane se po firmama ionako ne radi baš nešto i skoro svi u pravilu ranije gibaju doma.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

tamlover

#4
Tebe sam se posebno sjetio Zetonja. Rodi se ponovo, možda ti se posreći s horoskopskim znakom  ;D


Iz tvog kuta gledanja conecto raspored praznika je bezveze, al ako to pogleda prosječni ZET-ov uredski mišić onda je sve jasno - na Badnjak odem doma u 12 i na poslu sam tek 27.  ;D Taj to Štefanje ne bi dao ni da ga kolješ.

Offtopic smo, možemo neki topic otvorit o organizaciji rada u ZET-u ako ima interesa, al nemojmo linije napunit sad time.

Kaj se tiče linije 170 za WG, ZET nije pružio ono kaj se očekivalo, a to je da poveže neke dvije suvisle točke, tj šoping centar i još jednu suvislu. Jarek je na dohvat dviju linija (ok, 3  ;)) i ljudi su koristili bus, al nekome se to učinilo uslugom preko k...
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

conecto

Citat: Zetovac  u Siječanj 01, 2010, 13:28:41
Eto lijepo je to kad se neko sjeti nas Zetovaca koji radimo na blagdane i nismo doma sa svojim najbližima ali eto kako kažu naši disponenti "SINKO TAKAV TI JE HOROSKOP" pa eto tako je i meni bio nočas na N.L 172 ;)

Meni osobno je puno gore raditi na Božić ili Novu ujutro nego dan prije navečer. Ovako odradiš svoje, dođeš doma pa još možeš popit koju pivu. Kad si na Božić ili Novu ujutro ionako "ne možeš ništa" dok se svi oko tebe zajebavaju, trebao bi i rano leći, a ujutro te na prvim polascima čekaju "rodni" putnici koji se vraćaju s raznoraznih dočeka.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Tomek

Da, ali naš Zetovac je radio noćni Zaprešić, od navečer do ujutro. Mislim da gore od toga ne može jer em navečer nemaš doček, em oko 3 i 4 ujutro je zglobni bus krcat alkosa koji se vračaju sa dočeka.

Tomek

Ovo oko proglašenje praznika stvarno treba spriječiti. Općenito, u 9 mjeseci koliko sam živio u Njemačkoj(od 6. do 3. mjeseca) osim Božića bio je jedan jedini blagdan tj. neradni dan i to u 10. mjesecu. ALi naravno, to je nacija koja radi i koja zarađuje dok mi spajamo nespojivo, i hrpa ljudi odlazi na posao kao biljke, u razne administracijske posliće gdje nitko ni ne zna za njih i gdje ništa ne rade te koštaju svoje državne, gradske i slične tvrtke, a nikako im ne doprinose...
Tome treba stati na kraj, jer inače ćemo zauvijek živjeti u ovakvom k... u kakvom živimo.

Shole

ZET je vjerovatno isti ko i Autotrolej, ako ne i gori.  500 vozača, 100-tinjak mehaničara i ostalih majstora  svakavih vrsta  (dnevni i remont)  i 300 (možda i više) baba po kancelarijama i još uz to minimum 50% putnika koji se voze džabe.  I onda da smo u gubitku 10 milijona kuna.  Pa dobro da nismo milijardu.  Ovakvim načinom rada mi ustvari jako dobro poslujemo

421

Citat: Shole  u Siječanj 01, 2010, 14:29:48
ZET je vjerovatno isti ko i Autotrolej, ako ne i gori.  500 vozača, 100-tinjak mehaničara i ostalih majstora  svakavih vrsta  (dnevni i remont)  i 300 (možda i više) baba po kancelarijama i još uz to minimum 50% putnika koji se voze džabe.  I onda da smo u gubitku 10 milijona kuna.  Pa dobro da nismo milijardu.  Ovakvim načinom rada mi ustvari jako dobro poslujemo.


Gori Shole, gori!
Jer kod nas ima cca 4500 ljudi: 2400 vozačica/vozača, a ostalo je logistika.Ispada skoro 1/1, ali usluga je ništavna od strane njiha.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

conecto

Citat: Tomek  u Siječanj 01, 2010, 14:00:27
Ovo oko proglašenje praznika stvarno treba spriječiti. Općenito, u 9 mjeseci koliko sam živio u Njemačkoj(od 6. do 3. mjeseca) osim Božića bio je jedan jedini blagdan tj. neradni dan i to u 10. mjesecu. ALi naravno, to je nacija koja radi i koja zarađuje dok mi spajamo nespojivo, i hrpa ljudi odlazi na posao kao biljke, u razne administracijske posliće gdje nitko ni ne zna za njih i gdje ništa ne rade te koštaju svoje državne, gradske i slične tvrtke, a nikako im ne doprinose...
Tome treba stati na kraj, jer inače ćemo zauvijek živjeti u ovakvom k... u kakvom živimo.

Tomek, u potpunosti se slažem ali meni je osobno već pun k.... stalnog spominjanja Njemačke na ovim našim prostorima.
Zašto?
Zato jer je Njemačka pripada među zemlje koje su sam vrh vrhova ove naše planete i mi smo 100 svjetlosnih godina iza nje u bilo kojem području. I nije naš glavni problem što smo iza Njemačke kao većina zemalja u svijetu, nego smo mi zaostali iza zemalja poput Mađarske, Češke, Slovačke, Slovenije, usudio bih se reći po mnogim stvarima i iza Srbije. A mnoge su te zemlje ne tako davno bile iza nas pa da barem probamo njih uhvatiti i još se donekle samo možemo s njima uspoređivati. Ako ovako nastavimo nećemo ubrzo moći ni s njima.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

tramvajac 92

Koliko je buseva sad tijekom ovih praznika na 115?

brunok

4 vozna reda samo je jedan dvokratni i to vozni red 115/2

tramvajac 92

Citat: brunok  u Siječanj 04, 2010, 19:57:40
4 vozna reda samo je jedan dvokratni i to vozni red 115/2
Hvala!

tramvajac 92

Citat: ZET
Do daljnjeg su obustavljene linije 127 Črnomerec - Mikulići, 135 Črnomerec – Graberje, 139 Reljkovićeva – Jelenovac, 142 Vrapčanska aleja – Jačkovina i 224 Dubec – Novoselec.

Skraćena je i većina autobusnih brdskih linija i to 106 Kaptol - Mirogoj - Krematorij do Mirogoja, 126 Črnomerec – Krvarić do Gornje Kustošije, Črnomerec - Perjavica - Borčec do Ulice Padina, 143 Vrapčanska aleja - Orešje do Ulice Borovina, 163 Savski most - Gornji Trpuci do Dragonošca, 131 Črnomerec – Bizek do cementare i 322 Velika Gorica - Levi Štefanki do Peršinovca. Linija 176 Črnomerec – Gornja Bistra ne prometuje preko Poljanica.
Stanje u 09.20.
Linija 176 ide preko Donje Bistre a ne Poljanice,