Libertas - razno (3)

Autor dulib, Prosinac 01, 2007, 19:46:56

man134

remiza ima povjesno znacenje sto godina ima da je sagrađena a sad bi je srusili samo tako,ja samo govorim nije moje da se petlajm neka cine sta hoce  ;)

narancasti

po mom mišljenju remizu bi trebalo premjestiti iz centra grada

man134

trebalo bi da se remiza sredi i da tu bude muzej gradskog prjevoza tramvaj stari autobusi,neki ljudi nisu u stanju ici u zagreb u tehnicki muzej a htjeli bi viditi tu divotu...

Garage

Citat: man134  u Ožujak 02, 2008, 16:58:25
trebalo bi da se remiza sredi i da tu bude muzej gradskog prjevoza tramvaj stari autobusi,neki ljudi nisu u stanju ici u zagreb u tehnicki muzej a htjeli bi viditi tu divotu...

Razumijem tvoj entuzijazam, ali živimo u vremenu krutoga kapitalizma koji baš ne mari previše za vrijednosti građevina ako te iste ne donose lovu. Što veću, to bolju.
Osim toga, sadašnja remiza se nalazi baš u srcu tzv. "poslovnog dijela" Dubrovnika i polako počinje odskakati izgledom.
Lijepo će biti vidjeti novu remizu u Komolcu, s velikim garažama i parkingom samo za buseve JGP-a. Bit će nešto kao ona servisna zona u Čibači (bar po mom sudu). Osim toga, doći će do prirodnog širenja grada koji je još uvijek ograničen na pravac Kantafig-hotel Belvedere.

man134

mislim da sam ja svoja misljenja rekao pa nek cine sta hoce,jos da cujem misljenje duliba,man750,kriticara za misljenje  ;)

dubi

Citat: man134  u Ožujak 02, 2008, 16:58:25
trebalo bi da se remiza sredi i da tu bude muzej gradskog prjevoza tramvaj stari autobusi,neki ljudi nisu u stanju ici u zagreb u tehnicki muzej a htjeli bi viditi tu divotu...
ovo mislenje podrzavam jer bi bilo jako dobro za građane dubrovnika,ali nazalos remiza ce morati selit mal je prostor mozda da otkupu zemljiste radeljevica.
koristite libertas....

mickey mouse

Samo gledaju uzeti lovu. Tu će napravit JAMBO zlatnu bradu, uzet će prostor u SAMOME POSLOVNOME SREDIŠTU, a dat će malo veću površinu tamo negdje u PM, ali Grad Dubrovnik će to plaćati kroz uzaludno bacanje goriva, a onaj će zauzvrat nekome (ajde pogodite kome) dati lovu u DZEP...

dulib

Citat: Garage  u Ožujak 02, 2008, 11:27:13
Ma zašto da u poslovnom dijelu grada bude parking i garaža javnih gradskih buseva? U svim većim gradovima je remiza već odavno izvan centra grada (znam provjereno za Split, Šibenik, Zadar i Rijeku).
Busevima nije mjesto u gradu jer zauzimaju prostor za aute, a pošto se nije išlo na urbanistički plan zabrane vožnje automobilima, nešto treba micati.
Libertas isto jako dobro zna da ne može više s resursima stare remize i da bi bilo pametnije odseliti.
Samo, ponavljam, predugo to traje i tko zna kakve su igre iza kulisa.
u gradovima koje nabrajas garaze se ipak nalaze unutar gradova, komolac je totalno van grada, sedam kilometara udaljen od sadasnje lokacije remize, pokusaj izracunati koliki ce iznositi trosak praznih voznji;
"Busevima nije mjesto u gradu jer zauzimaju prostor za aute..." ovo mi bas nije jasno, sto da se maknu autobusi da bi se auti mogli parkirati. gradskim autobusima jest mjesto u gradu i pozicija sadasnje remize je idealna za takvo nesto, tim vise sto je tu vec gotovo 100 godina, a poduzetnici neka svoje gradevine, poslovne objekte i kojekakve cardake grade u komolcu i drugdje jer ih je grad vec pretrpan...

Garage

Time bi se i granice današnjeg grada malo pomaknule izvan današnjih. Red bi bio da se i Mokošica već jednom integrira u grad Dubrovnik, a ne da se vodi kao "predgrađe" ili, još gore - mjestašce nadomak Dubrovnika.
Razumijem vas s povijesne ili kulturološke strane da biste ostavili remizu na starome mjestu jer je tu već stoljeće.
Gradskim busevima jest mjesto u gradu, ali ne i parking. Dulibe, znaš kakvo je prometno stanje u Dubrovniku i da se sigurno još barem 5 godina neće ništa promijeniti.
Parking kod Stadiona bi riješio problem parkiranja auta koji se sada parkiraju sve do suda. Onaj parking na starom kolodvoru je premalen.
Uostalom, već su uništili i Radeljević pa nitko ništa nije rekao. Isto je to stara građevina.
No, da ne kompliciramo, i dalje mislim da Libertas treba suvremenu i veću garažu/remizu koju sada nema, a koju bi mogao dobiti u Komolcu.

dulib

granice grada su davno trebale se pomaknuti izvan danasnjih pa bi mokosica bila integrirana u grad, a dogodilo se to sto jest, grad je zbog svih tih novonastalih građevina na uzem podrucju pretrpan automobilima i prometno stanje je katastrofa.
parking kod stadiona, koliko ce biti parking to je upitno jer kad tu niknu zgrade imati ce garaze za vlasnike, stanare, zaposlene... a ostali ce parking mjesto masno placati.
ne kazem da libertasu ne treba nova suvremena garaza, samo na koji nacin i gdje. sadasnja je postala skucena, ali kako god, libertas bi je trebao zadrzati kao nesto svoje i uopce nije losa ideja nekakvog muzeja pa da se onaj nesretni tramvaj dovuce tamo i sredi, neka tu jos stoje cabrio busevi i 15ak gradskih buseva, a ostalo kao i suvremena servisna radionica neka bude u novoj garazi ali na nekoj pametnijoj lokaciji...
da i radeljevic su vec unistili, nedavno pile i tako malo po malo ode sve naopako... i onda se mislim, sto ce bazen - sportski objekat u tom poslovnom centru, velike pare su utrosene u natkrivanje i uređivanje istog, a da apsurd bude veci, planira se gradnja sportskog centra (s bazenima) u gospinom polju, pa zakljuciti mogu da je bilo pametnije umjesto kolodvora izmjestiti bazen i napraviti primjeren autobusni kolodvor u sklopu kojeg je uz sve popratne objekte i poslovni centar mogla biti  garaza za aute i postojeca garaza za autobuse...

narancasti

što se tiče tih praznih voznji u libertasu bi mogli tu liniju koja bude išla u garazu u komolac voziti ljude do komolca a tako bi se barem malo rasteretile linija 1A i 1B  a ne bio trebali prazni voziti do Komolca

dulib

ma koje ljude voziti do komolca, sto se do komolca preveze u citavom danu ne moze popuniti jedan autobus

kriticar

Radionica sigurno treba ići sa postojece lokacije .Pri tom mislim da bi trebale odseliti sve radionice ,servis prigradskih buseva i sve ozbiljne popravke na novu lokaciju. Na postojećoj lokaciji bi trebao ostati samo dnevni servis za gradske autobuse. Uz prostor za takav servis i mjesto za recimo dva rezerva busa za gradske linije moglo bi se izgraditi parkiralište(podzemna etaža), pijaca i iznad nje poslovni prostori. parkiralište se po danu može koristiti za parkiranje automobila, a noću za parkiranje autobusa ,jer je to ionako poslovni dio(sa malo rezidencijalnih stanovnika) pa i nema potrebe za parkiranje auta noću.
Komolac sigurno nije najbolje rješenje za Libertas pogotovo zato što cijelu transakciju ćini sumljivom činjenica da je priča o garaži u Komolcu krenula daleko prije nego je natječaj o zamjeni zemljišta uopće objavljen. Drugi razlog nepovoljnosti Komolca je je to što je ta lokacija izvan trasa skoro svih linija ,a i one koje prolaze kroz Komolac (1A,1B, 23,28) su tu na pola puta.
Zato mislim da je kombinacija djelomičnog ostanka na sadašnjoj lokaciji i gradnja nove suvremene garaže na primjerenijoj lokaciji od Komolca bolje rješenje.možda bi trebalo razmisliti o prijedlogu sa starog foruma da nova garaža bude na Zvekovici.
Ali vjerovatno utjecajni nemaju zemljište tamo (nemam ni ja,baš šteta).
1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

man750

slažem se sa onima koji misle da bi dio trebao ostati na sadasnjoj lokaciji.tako bi se ponasao svaki dobar domacin,ali na zalost takvih u Libertasu nema. vlasnik Libertasa je Grad, postavi  politicara za direktora,a onda gledaju svoje interese,a ne opce.Sto je njih briga sto ce Libertas imati vece troskove,to ce i onako platiti korisnici usluga vecom cijenom karte. A neki od njih bi  "cudnom" transakcijom zamjene zemljista mogli imati koristi.Nazalost to je tako i garaza ce vjerovatno u Komolac, a na njeno mjesto ce jos jedan soping centar.Cijena parkiranja ce vjerovatno biti visoka pa ce i to biti extra profit za nekoga ko je u dobrim odnosima sa upravom Grada
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

man134

Citat: dulib  u Ožujak 03, 2008, 21:46:14
ma koje ljude voziti do komolca, sto se do komolca preveze u citavom danu ne moze popuniti jedan autobus
s ovim se u potpunosti slazem,i one kasne linije sto voze 1a i1B nemaju kome voziti samo voze par mulaca i neisplate ni gorivo.