Irisbus Citelis CNG

Autor kekobus, Ožujak 12, 2009, 14:03:33

Majstor

1. Pa Citelisi su imali 6 brzina / to je bio i uvjet u natječaju /
2. Još nisu popravili razbijenog sa Tamom ¨?
3. 30.06. post "počelo je počelo plinska stanica u ASDubrava " dokle je došla gradnja ?
4. i Citari su sje po čoškovima al se odmah popravlja / Iveco ne ili ?/

Pozdrav
Samo mi sudite pošteno !

421

#421
Citat: Majstor  u Rujan 24, 2009, 22:35:01
1. Pa Citelisi su imali 6 brzina / to je bio i uvjet u natječaju /
2. Još nisu popravili razbijenog sa Tamom ¨?
3. 30.06. post "počelo je počelo plinska stanica u ASDubrava " dokle je došla gradnja ?
4. i Citari su sje po čoškovima al se odmah popravlja / Iveco ne ili ?/

Pozdrav


1.Na papiru da, softverski tek sad.
2.Ne,popravljaju ga-slike slijede.
3.Zbog neriješenih imovinsko-pravnih odnosa u APD ništa od građevinske dozvole(zasad) pa niti početka radova.
U pitanju su bili redovni radovi na održavanju, za što sam pomislio da je početak radova.
4.Na Citelisima ima manje oštećenja općenito, tako da su  i vugleci čitavi tj nema ih popravljanih (koliko ja znam).
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Max-d

Kaj se tice promjene softvera na Citelisu ovaj tjedan sam vozio tri busa(761,751 i ?)i moram priznati da se razlika osjeti,vrte se na vecem broju okretaja,bolje love gas pa se sad cisto solidno moze iz stanice kidnuti na cestu,a i u brijeg idu puno bolje.Ali bez obzira kaj sva tri busa imaju sad ZF ecomat ponasaju se sasvim razlicito,jedan salta odlicno dok  se drugi izmedju 3 i 4 brzine  sav strese,pa onda treci ne prima kickdown kak bi trebalo(mozda je greska u pedali).Moje osobno misljenje je da sve to skupa jos treba dobro postelati,ali bez obzira na sve promjene nikak da mi legne taj Citelis,pogotvo polozaj vozackog sjedala koje si nemrem nariktati cijelu sluzbu,pa onda jako lose razmjestene papuce gasa i kocnice itd,itd...

Majstor

Novi zglobni Citelis sa Aut Zoll tablicama stoji na GP Bregana Zet plavi
Izgleda da polako stižu i zadnji
Samo mi sudite pošteno !

Ivan

Super, samo, da mi je znati gdje će ih puniti. ::|

A nesposobnjakovićima odgovornima za činjenicu da dosad nije napravljena punionica treba dati otkaz i tužiti ih za nanesenu štetu (novi autobusi se otplaćuju, a stoje), bilo da su na čelu uprave Holdinga ili ZETa, ili da su sveti Petar i Pavao... Nesposobni foteljaši, samo kao su došli do položaja protekcijom i nepotiznom tako će i ostati... Bljuje mi se od ovoga što je ZET postao, jedino što u njemu valja su novi strojevi koje je netko drugi napravio...

mansg313

Citat: Ivan  u Rujan 27, 2009, 14:24:08
Super, samo, da mi je znati gdje će ih puniti. ::|

A nesposobnjakovićima odgovornima za činjenicu da dosad nije napravljena punionica treba dati otkaz i tužiti ih za nanesenu štetu (novi autobusi se otplaćuju, a stoje), bilo da su na čelu uprave Holdinga ili ZETa, ili da su sveti Petar i Pavao... Nesposobni foteljaši, samo kao su došli do položaja protekcijom i nepotiznom tako će i ostati... Bljuje mi se od ovoga što je ZET postao, jedino što u njemu valja su novi strojevi koje je netko drugi napravio...

Potupno se slažem sa ovim...kako smo krenuli uskoro čemo pretakati iz boca plin u Citelise ::|...741 u punionici...

421

#426
Citat: Ivan  u Rujan 27, 2009, 14:24:08
Super, samo, da mi je znati gdje će ih puniti. ::|

A nesposobnjakovićima odgovornima za činjenicu da dosad nije napravljena punionica treba dati otkaz i tužiti ih za nanesenu štetu (novi autobusi se otplaćuju, a stoje), bilo da su na čelu uprave Holdinga ili ZETa, ili da su sveti Petar i Pavao... Nesposobni foteljaši, samo kao su došli do položaja protekcijom i nepotiznom tako će i ostati... Bljuje mi se od ovoga što je ZET postao, jedino što u njemu valja su novi strojevi koje je netko drugi napravio...


Malo previše si ljut Ivane, za outsidera.Što bi tek rekli insideri?
Promet ide, to je bitno a logistika je interna stvar koja nije riješena najbolje , ali teži k tome, no običnom putniku nebitna.
Teško da će se nešto uskoro radikalno promijeniti nabolje, a Ti ako želiš dobiti čir na želucu, izvoli.
No kolegijalno i ljudski to Ti ne želim.
I hvala Ti što o nama  vozačima imaš dobro mišljenje ne spomenuvši ih, a barataju spomenutim  novim strojevima.
Osobno smatram da su vozači JEDINA konstanta koja drži ZET ( cca 1200 na busu i cca 800 na tramu-dakle skoro pola ZETa), a ostali im nisu ni do gležnja.
Postoje bolje ili lošije generacije,a dolaskom rodijaka preko veza počelo je lagano urušavanje kvalitete to jest povratak na one dane velike fluktuacije vozača kad je bilo svačega.

Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Ivan1983

Upravo maloprije viđen novi zglobni Citelis sa crvenim zoll tablicama parkiran na Samoborskom sajmištu ;)

Portos

Citat: Zetovac  u Rujan 27, 2009, 22:22:17
Upravo maloprije viđen novi zglobni Citelis sa crvenim zoll tablicama parkiran na Samoborskom sajmištu ;)
5 komada ih je jutros oko 6.50h bilo parkirano na parkiralištu iza Baumaxa.

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

tramvajac 92

Citat: mansg313  u Rujan 27, 2009, 14:30:58
Citat: Ivan  u Rujan 27, 2009, 14:24:08
Super, samo, da mi je znati gdje će ih puniti. ::|

A nesposobnjakovićima odgovornima za činjenicu da dosad nije napravljena punionica treba dati otkaz i tužiti ih za nanesenu štetu (novi autobusi se otplaćuju, a stoje), bilo da su na čelu uprave Holdinga ili ZETa, ili da su sveti Petar i Pavao... Nesposobni foteljaši, samo kao su došli do položaja protekcijom i nepotiznom tako će i ostati... Bljuje mi se od ovoga što je ZET postao, jedino što u njemu valja su novi strojevi koje je netko drugi napravio...

Potupno se slažem sa ovim...kako smo krenuli uskoro čemo pretakati iz boca plin u Citelise ::|...741 u punionici...
http://i632.photobucket.com/albums/uu43/m001/DSC04499-1.jpg
Gdje je ovo?

421

Jedina punionica CNG u Hrvatskoj - Gradska plinara u Radničkoj ulici.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

421

Citat: Portos  u Rujan 28, 2009, 09:13:55
Citat: Zetovac  u Rujan 27, 2009, 22:22:17
Upravo maloprije viđen novi zglobni Citelis sa crvenim zoll tablicama parkiran na Samoborskom sajmištu ;)
5 komada ih je jutros oko 6.50h bilo parkirano na parkiralištu iza Baumaxa.


Dva zglobna su "doma"- u APD.Od jučer.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Portos

Citat: 421  u Rujan 24, 2009, 23:08:48
Zbog neriješenih imovinsko-pravnih odnosa u APD ništa od građevinske dozvole(zasad) pa niti početka radova.
Pa neka naprave punionicu u APP ako su tamo imovinsko-pravni odnosi rješeni. Osobno mi nimalo ne bi smetalo kada bi Citelisi bili u APP.

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

tramvajac 92

Jel moguće napraviti bus koji bi kao pogonsko gorivo koristio LPG?

98989

Citat: tramvajac 92  u Rujan 29, 2009, 13:48:00
Jel moguće napraviti bus koji bi kao pogonsko gorivo koristio LPG?

postoji ali još u začetku sve

tog ima u nizozemskoj da dizel standardni motor koristi 30-40% lpg-a ostalo dizel

nema nekih prevelikih preinaka

ako treba nađem više o tom

ima u hrvatskoj zastupnik tog proizvođača .....